İmpo Pompa

İmpo Pompa

İMPO, yurt içinde dalgıç motor ve pompa alanında en kapsamlı üretimi gerçekleştiren firmadır.

  • İMPO Döküm Dalgıç Pompa Serisi, mükemmel hidrodinamik tasarıma sahip döküm malzemeden üretilmiştir. İlk yatırım maliyeti olarak en ekonomik çözümdür. Özellikle ıslahı tam yapılmamış, kum oranı yüksek kuyular için ve sulama uygulamalarında kullanılmak üzere tercih edilir. Döküm fan ve difüzörlerin et kalınlığı, partiküllerden kaynaklanan aşınmaya karşı dayanım ve uzun ömür sağlar. Pik, Sfero, Bronz – Çinkosuz Bronz seçenekleri vardır. Asit, deniz tuzu vb. kimyasal aşındırıcı ortamlarda kullanım için sadece fanların ya da tüm pompanın bronzdan imal edilmesi gibi farklı çözümleri mevcuttur. 400 Ton/m3 e kadar ulaşan yüksek debi ihtiyaçlarına cevap verebilmesi bakımından en geniş yelpazeye sahip serilerdir.
  • Noryl Pompalar, 60 Ton / m3 e kadar debiler için yüksek basınç gerektiren uygulamalarda daha uygun maliyetleri ile öne çıkan pompalardır. Döküm tekniği açısından kanatlarda belli bir kalınlığın altına inilemediği için, aynı basıncı sağlayabilecek döküm pompa daha çok kademe gerektirir ve maliyeti yükselir. Noryl pompalarhijyen gerektiren, içme suyu teminine yönelik projeler için güvenli biçimde kullanılabilir.
  • Paslanmaz Çelik Pompalar, pürüzsüz çelik yüzeylerin etkileyici görselliği ve daha ilk bakışta üstün bir mühendislik eseri ni çağrıştırması nedeniyle müşteride yüksek kalite algısı yaratan, yeni nesil ürünlerdir. Her geçen gün daha çok rağbet gören ve zaman içinde ilk yatırım maliyeti açısından noryl ve döküm pompalar seviyesine düşmesi beklenen son teknoloji pompa serileridir. Hafif olmaları ve yüksek verimleri nedeniyle tercih edilirler. Enerji tüketiminde sağladığı avantaj bakımından toplam satın alma maliyetleri düşüktür. Aynı basınç düzeyi için daha az kademeye va daha düşük beygir gücüne ihtiyaç duyarlar. Motorun küçülmesi satınalma maliyetinin düşmesine ilave bir etki sağlar. Sıcak su uygulamalarında ve hijyen gerektiren, içme suyu teminine yönelik projeler için güvenli biçimde kullanılabilir. İMPO Paslanmaz Dalgıç Pompa Serileri, yıllarca sorunsuz çalışması için paslanmaz çelikten tasarlanmış ve üretilmiştir. Aşınma bileziği, difüzör yatağı, oring ve orta burç haricindeki tüm parçalar paslanmaz çelik (AISI 304) den yapılmıştır. İMPO Paslanmaz Dalgıç Pompa Serisi, geniş bir yelpazede, yüksek verimli seçenekler sunmaktadır.